Windows 8.1 çoklu-monitör masaüstü sürümü


Microsoft, Haziran'ın son haftasında Windows 8.1 deneme sürümünü çıkarmıştı. Windows 8 için bir geliştirme modeli olan yeni sürümde masaüstü kullanıcılar yani mouse ve klavyeyi tercih edenler için daha iyi kullanış imkanı sunuyor. Yazar Sebastian Anthony’nin,  bir hafta süreyle çift ekran, mouse ve klavye ilaveli bilgisayarıyla edindiği izlenim, yeni sürümün birkaç ufak tefek kusuru dışında şaşırtıcı seviyede artılara sahip olduğuna yönelik.

Eğer masaüstü kullanıcısıysanız ve Windows 8 deneyimi sizi hayal kırıklığına uğratmışsa ya da bir Windows XP ya da 7 kullanıcısı olarak mouse ve klavyeye sağlanacak daha iyi bir entegre desteğin sağlanması için bekliyorsanız aşağıdaki videoyu izleyin. Video'da Anthony  masaüstü-odaklı  Windows 8.1 sahip olduğu  tüm büyük özellikleri gösteriyor, bunlara Başlat butonu, Başlat ekranı (tüm uygulamalar görünümü) ve birkaç metro özelliği de dahil.

Genel olarak,  Windows 8.1 ile çoklu ekran deneyiminin hakkı sayılır şekilde geliştirildiğini görüyoruz. Aktif köşeleri etkisiz hale getirebilmekten, masaüstüne direkt geçişten, Başlat ekranını ana görünüm olarak seçebilmeden Metro uygulamaları herhangi bir noktaya sürüklemeye kadar Windows 8.1 masaüstünü ve metro uygulamaları mouse ve klavye kullanıcıları için uygun hale getirmek için iyi bir yol kat etmiş durumda.

 

Kaynak: extremetech.com

 

+ Yorum bulunmuyor

Yorum ekle