Vitastiq – Sağlığınızı takip etmenin en kolay yolu


A, B, C, D, E, K vitaminleri; magnezyum, çinko, selenyum mineralleri… Hepsinin insan vücudundaki yeri oldukça önemli. Bu vitamin ve mineraller için takviyeler alan insanların sayısı ise azımsanmayacak düzeyde. Peki, size vücudunuzdaki 30 farklı vitamin ve minarelin seviyesini bir akıllı telefon uygulaması ve sadece vücudunuza dokunduracağınız bir kalem ile ölçebileceğinizi ve anlık olarak takip edebileceğinizi söylesek?

Bilimkurgu filmlerinden fırlamış gibi duran bu fikir günümüzde gerçeğe dönüştü. Vitasiq isimli kalem benzeri cihaz kulaklık girişinden telefonunuza bağlanıyor ve vücudun farklı noktalarının elektrik iletkenliğinin farklı vitamin ve mineral seviyeleri hakkında bilgi verdiği teorisine dayanarak sağlığınızı takip ediyor. Bu yöntemle çalışan aletler yıllardır tıpta da kullanılıyor ancak çok büyük, pahalı ve yeteri kadar duyarlı olmadıkları için çok ilgi görmüyorlar. Tabi ki hastanelerde ve büyük laboratuvarlarda yapılanlar gibi nanogram düzeyinde detaylı sonuçlar veremiyor ancak en azından bir fikir elde etmenizi sağlıyor. Bu başarılı ürünün fiyatının ise sadece 99 dolar olması planlanıyor. Çalışma şekli ve telefon uygulaması hakkında daha detaylı bilgi için ürünün indiegogo’daki sayfasına bakabilir, arzu ederseniz projeye bağışta da bulunabilirsiniz.

 

3 Yorumlar

Yorum ekle
  1. 1
    sule

    Ben buna Türkiye’de tek eczanede rastladım ve sizin burada $99 dolar dediğiniz şey indiegogoda $278 ve Türkiye’deki tek erişim noktası İstanbul zannedersem ki de kargo yok. Nereden alabilirim en uygun bir şekilde?

  2. 3
    Zafer

    Benim D vitamin seviyem 7 tesbit edildi. Miminun 30 olmalı imiş. Ne kadar süre bu seviyede D vitaminiyle yaşadım bilmiyorum. Çok ağrılarım ve bilinçsel problemlerim var. Sürekli hastanede ölçüm yaptırmak mümkün olmayabiliyor. Bir doktora gittiğimizde neren ağrıyor diye sourluyor. İnsan doktora gitmeye çekiniyor. Hasılı; bu aleti Ankara’da bulabilir miyiz? Hastanede yapılan ölçümlerden hassasiyet bakımından ne kadar farklı ölçer. Teşekkür ederim.

+ Yorum yap