Steve Jobs’un hayali: iCar


Steve Jobs’un zamansız ölümünün ardından, onun kişisel elektronik ürünlerin ötesinde  gelecekle ilgili ürünler konusunda da büyük bir istek içinde olduğunu öğrenmeye başladık.

J.Crew Group ceo’su ve aynı zamanda Apple yönetim kurulu üyesi Mickey Drexler, Jobs’un iCar ile ilgili hayalleri olduğunu açıkladı. Fast Company isimli derginin son Innovation Uncensored (Sansürsüz Yenilik) konferansına  katılan Drexler, Jobs’un iCar’la ilgili üretken fikrinin nerede olduğunu merak ettiğini söyledi ve Amerikan otomobil endüstrisinden yakındı:

“Otomobil endüstrisine bakın, Amerika’da bir trajedi durumunda. Bu otomobilleri kim tasarlıyor? Steve’in ölmeden önceki hayaki iCar’ı tasarlamaktı. Ve muhtemelen üretilen bu otomobiller %50 Pazar payımız olurdu. Ancak onu asla tasarlamadı.”

iCar’ın neye benzeyebileceği konusunda da kimsenin gerçekten bir bilgisi bulunmuyor ancak Apple’ın endüstriyel tasarımcısı Jony Ive’nin pürüzsüz ve yuvarlatılmış hatlara sahip arayüzlerine benzereceğini hayal etmek mümkün.

Anlaşılan o ki Jobs’un ömrü yetseydi, gelecekte olmasını beklediğimiz bir çok ürünü şimdiden günlük yaşamımızın bir parçası haline getirecekti.
 

Kaynak: fastcompany.com

 

1 yorum

Yorum ekle

+ Yorum yap