Şeffaf kano ile sualtı keşfi


Sualtı dünyasında neler olup bittiğini, kürek çekmeyi bırakmak zorunda kalmadan görmenizi sağlayan şeffaf kano ile kendinizi suyun içinde gibi hissedecek ve keyfinize keyif katabileceksiniz.

Son derece işlevsel bir tasarıma sahip olan şeffaf kano, iki kişilik olarak tasarlanmış. Kano, kurşun geçirmez cam üretiminde yoğun olarak kullanılan polikarbon malzemeden üretilmiş. Flotasyon malzemeleri tamamen UV ışınlarına dayanıklı poliüretan malzemeden yapılmış.

Şeffaf kano, ağaçtan oyma ve alüminyum malzeme kullanılarak yapılan kanolara göre daha hafif. Yalnızca 18 kg olması sayesinde kolayca taşınabilir. 330cm uzunluk, 28cm derinlik ve 85cm genişliğindeki şeffaf kano 190kg yolcu taşıma kapasitesine sahip. Bu özelliklerin yanı sıra isteğe bağlı olarak ayarlanabilen oturma süngeri sayesinde kürek çekerken sırtınız boşukta kalmayacak. Çünkü sünger arkalığı kolayca vücut hareketlerine göre vücudun şeklini alabiliyor.

Kanoya ayakkabı veya benzeri bir şeyle binilmemeli, çünkü herhangi bir çizik görünürlülüğü etkiliyor. Kano yıkanacağı zaman temiz su ve sünger dışında herhangi bir madde kullanılmamalı. Bu açıdan bakıldığında bakımı biraz hassas görünüyor. Ancak sunduğu sualtı keşif deneyimi eşsiz.

Kaynak: seethroughcanoe.com

 

1 yorum

Yorum ekle
 1. 1
  Hashan Cinkaya

  bu ürün türkiyeye gelmeden internetten araştırmıştım.. Türkiyeye geldiğinde ilk işim gidip almak oldu.. 2008 gibi 3000TL civarına aldım. Kekovada kullanıyorum ve inanılmaz derecede rahat ve yaklaşık denizin 20m altına görebiliyorum ilgilenenler ve almak isteyenler http://www.kanodiyari.com adresinden bilgi alabilirsiniz..bunu benzer cok daha farklı ürünlerde satıyorlar.

  Bunlar da ürüne ait benden birkaç fotoğraf:

  http://img196.imageshack.us/img196/7632/hpim7276b.jpg
  http://img29.imageshack.us/img29/4669/hpim7277.jpg
  http://img29.imageshack.us/img29/3/hpim7302.jpg

+ Yorum yap