Pininfarina ile sonsuza dek mürekkepsiz yazmak


Araba tasarımcısı Pininfarina'nın tasarladığı mürekkepsiz, ucu metal kaplı tükenmez kalem bitme derdi olmadan yazmaya devam edecek.

Kullanacağımız kalem, kurşun kalem gibi bir çizgi çizebilse ama kalıcı olsa ve mürekkebi dağılmayan bir tükenmez kalem gibi olsa nasıl olurdu?

Ferrari, Maserati, Fiat, Peugeot ve Alfa Romeo gibi markalardaki çalışmaları beğenilen Pininfarina firması tam da bu sorunun cevabını  Frankfurt’da düzenlenen küresel merkezli "Kağıt Dünyası" fuarında sundu.

4.EVER Pininfarina Cambiano sahip olduğu alüminyum kap mekanizması ve tahta desteğiyle yansıttığı firma logosu ile birlikte lüks görünümle ortaya çıkmış. Fakat kabın kendisi katı ve boş değil: mürekkep dolu tüp yerine kalemin ucunda “ethergraph” denilen bir metal alaşımı bulunuyor ve şirketin iddiasına göre bu sayede sonsuza dek yazabiliyor.

Ethergraph’ın tam olarak nelerden ibaret olduğunu bilmiyoruz ;ama kulağa aşırı şekilde 2010 da çıkarılmış olan Vat19 gibi geliyor. Vat19’un açıklaması da şöyle “ Yazdığınız zaman, küçük miktarda metal sayfanın üzerinde kalıyor. Silver rengindeki yazı kurşun kalemi anımsatabilir; ama bu kalıcı ve dağılmıyor.”

Her bir tükenmez kalem taş tozundan üretilmiş  çevre dostu, su geçirmez ve dayanıklı bir not defteri ile birlikte satılacak. Pininfarina henüz yeni tükenmez kalemlerinin fiyatını açıklamadı; ancak önceki dolma kalemlerinin fiyatlarından dolayı satın alınması zor bir ürünün ortaya çıkacağı tahmin ediliyor.

Kaynak: cnet.com

 

+ Yorum bulunmuyor

Yorum ekle