Leatherman Skeletool: Çok amaçlı hafif çakı


İsviçre çakılarını hepimiz biliriz. Bu türden çok amaçlı cep aletlerinin ilgimizi çektiği bir gerçek. Ancak çok amaçlı çakı konusunda İsviçre ordu çakılarının resmi üreticisi Victorinox tek seçenek değil.

Amerikalı üretici Leatherman, ürettiği çok amaçlı çakılarla dikkate değer bir seçenek. Leatherman’ı çok amaçlı ürünler piyasasında öne çıkaran çakının yeni adı: Skeletool. Adından anlayacağınız üzere çakı, iskelete benziyor. İskelete benzediği için gösterişsiz olduğunu düşünebilirsiniz; ancak paslanmaz çelik kaplaması ve ışıltılı yüzeyi ile oldukça dikkat çekici. İskelet şeklindeki bu delikli tasarımın ana amacı ise çakıyı gereksiz ağırlıktan kurtararak hafifletmek. Sonuçta cebinizde taşıyacağınız bir nesne ne kadar hafif olursa, kendinizi o kadar rahat hissedersiniz.

Leatherman Skeletool, dört müthiş özelliğe sahip: bıçak, tornavida, pense ve şişe açacağı. 420HC çelik bıçak tek elle açılabilir ve kilitlenme özelliğine sahip. Bu yüzden bıçak taşırken bile rahatça hareket edilebilir. Tornavida özelliği, kullanıcıların “Düz mü? Yıldız mı?” gibi soruları geride bırakarak 4 farklı uç arasında seçim yapabilmesini sağlıyor. Bu ürün yalnızca 142 gram ağırlığında. Yani dört hayat kurtarıcı özelliğe sahip ürünü taşırken ne taşıdığımızı hissetmeyeceğiz diyebiliriz.

Kaynak: popularmechanics.com
 

 

2 Yorumlar

Yorum ekle
 1. 1
  Baler Yılmaz

  Bende bu çakılardan arıyorum ama internetteki sitelerde 165 USD yazıyor daha ucuza alabileceğim bi site var mı veya İstanbul da nerde satılıyor adresini bilen var mı ? tşk.

 2. 2
  Murat Şen

  Bende leatherman in efsane modeli olan wave var. Kesinlikle en iyi multitool. Malzeme kalitesi inanilmaz, omur boyu parca garantisi 25 yil da keskinlik garantisi vermesi zaten bunu acikca ortaya koyuyor. Victorinox adiyla un yapmis ama kullandigim kadariyla leatherman bir numara bence.. Guzel bir yazi olmus

  amazon dan almıştım ben 55 dolar gibi bir fiyata.

+ Yorum yap