“Kendin Yap” Sitesi


Küçüklüğünde bilime biraz olsun merakı olan bir çok çocuk, evdeki çeşitli malzemelerden ufak tefek araçlar ve düzenekler yapmaya çalışmıştır. Geçmişte bu olanaklar sınırlıydı ancak günümüzde bu tür şeylerle uğraşmak isteyenler için malzeme seçeneği daha bol, elektronik parça olanağı daha fazla.

İşte bu türden merakı olanların gerçekleştirdiği irili ufaklı projeleri sergilemeleri için bir site mevcut, Kendin Yap Sitesi.

Kendin Yap Sitesi 2008'de açılmış ve şu an sitede 800'ün üzerinde "Kendin Yap" projesi bulunuyor. Konusu itibari ile ilginç olan bu sitedeki projeler fotoğraflı veya video gösterimli olarak anlatılmış.

Çok sayıda amatör projeyi görmek ve belki de kendi projelerini yapmak üzere ilham almak isteyenler için kendinyapsitesi.com'u incelemek faydalı olabilir.

 

1 yorum

Yorum ekle
  1. 1
    Makbule Tercan

    Benim takip ettiğim sitelerden birisi kendiyap sitesi ama uzun süredir çok fazla proje eklemiyorlar hep aynı şeyler var , şimdi bende başka siteleri takip etmeye başladım birincisi proje hocam , çok güzel icatlar var burda okulda felan arkadaşlarla hep bu siteye giriyoruz.robimek siteside gayet güzel projeler var.bi arada yapalim sitesini takip ediyordum ama ordada yine eski projeleri gösteriyolar yeni bişey yok. benim favorim http://www.projehocam.com sitesi bence herkesin buraya girmesi gerek.

+ Yorum yap