Kalem boyunda tarayıcı


Bu tükenmez kalemle notlarınızı kolayca çizer gibi dokumanlarınızı tarayabilirsiniz.

Tarama Kalemi içine yerleştirilmiş yüksek hasasiyetli otomatik odaklanan lens ve 5 megapiksel sensörü ile harfleri tarayabilirsiniz. Önemli dökümanlarınızın, belgelerinizin 2.048 x 1.536 piksel çözünürlüğünde görüntülerini alabilirsiniz. Kalem üzerindeki tuşa yarım basıldığında , belge üzerinde görülebilir kırmızı lazer çerceve oluşuyor ve kalem otomatik fotoğraf çekmeden hemen öncesinde görüntüye odaklanıyor. Yani günümüzde kullandığımız dijital fotoğraf makinelerine benzer şekilde çalıştığını söyleyebiliriz.

Cihaz, JPEG formatında 1.000 adet taranmış resimleri ve kalemde entegre olan mikrofon ile WAV formatında yakaladığı sesli notları saklayabilecek 1 GB dahili hafızaya sahip. Ayrıca kalemin döndürülen ayrı aparatı ile taranmış görüntüleri aktarabileceğinz usb çıkışa sahip. Anodize aliminyumdan yapılmış olan kalemin düğmesi aracılığıyla yazma modu ile tarama modu arasında geçiş yapabiliyorsunuz.

USB yoluyla bir saatlik şarj sonrasında 300 adete kadar görüntü alabiliyorsunuz. Kalem tarayıcı Mac OSX, Windows 8, Windows 7, Vista ve XP ile uyumlu.

 

Kaynak: http://www.hammacher.com/83180

 

1 yorum

Yorum ekle

+ Yorum yap