İtalya’nın 565 km/h hızındaki yeni “Ferrari”si ile tanışın; 450 yolcu kapasiteli “Italo”


Ferrari’nin başkanı ile Fransız tren şirketi SNCF bir araya gelip yeni bir tren tasarladığı zaman, çok hızlı, çok pahalı ve çok kırmızı birşey hayal edersiniz. Italo gayrıresmi olarak “Ferrari treni” olarak anılıyor ve geçen Cuma günü Roma dışına ilk seferini yaptı.

Italo, trenle seyahati hava yolu ile seyahate gerçek bir alternatif olarak ortaya koymaya çalışıyor, bu zamana kadar konu ile ilgili elde edilen sonuçlar başarısızlıklarla dolu. Örneğin, yalnızca 60 dolara görkemli bir koltukta ve “Smart” klasmanında Roma’dan Milano yönüne gidebilirsiniz ve aradaki 580 km’lik yolu tren ekonomik bir hızda geçiyor olacak. İki saatlik süre tabii ki, sıkışık bir havaalanı güvenlik kontrolünde geçirilen zamana eşit.

Biraz daha fazla para harcamaya razı iseniz, Italo sizin için bu işi çok kolay halledecek. 480 dolara dört koltuklu yarı özel sedan bir araca terfi edebilirsiniz ve cep telefonu çalışmayan özel arabalarda birinci sınıf yer bulabileceğiniz seçenekler mevcut. Her yerde güç prizleri ve tünelden etkilenmeyen İnternet bağlantısı var ve bazı trenler üç boyutlu ekranlarda ilk kez oynayan filmleri izleyebileceğiniz “sinema arabalarına” sahip.

Bu yeni trenlerin bir çok başka avantajı da var: bunlar daha hafif, daha etkili, daha sessiz, daha güvenli ve yeterince büyük bir çöp kutusu bulabilirseniz %98’i geri dönüşümlü malzemeden yapılmış. Ferrari’lerin hepsi gibi (ya da pek çoğu diyelim), bunlar kılıksız araçlar değil.

Hizmet 28 Nisan’da başlamış bulunuyor.

Kaynak: http://dvice.com/archives/2012/04/meet-italys-new.php

+ Yorum bulunmuyor

Yorum ekle