iPhone ve iPad, iOS 7 sayesinde sadece baş hareketleri ile kullanılabilecek


IPhone ya da iPad’i, sadece bir el ya da kol hareketi ile kullanma fikri başta inanılmaz gibi gözükebilir ancak Apple’ın en son çıkan IOS 7 beta versiyonunda, bu cihazları kullanırken sadece baş hareketi yeterli oluyor.

Başın iki yana hızlı bir şekilde sallanması ile kullanıcılar ana sayfaya ulaşabiliyor, uygulama seçebiliyor, cihazın sesini ayarlayabiliyor.

Bu, erişebilirlik seçeneği özelliği sayesinde gerçekleşiyor. Bu erişebilirlik seçenekleri duyma, görme bozukluğu ya da bedensel engeli olan insanlar için yapılmış. Ayrıca özellik kullanıcıya göre uyarlanabiliyor.

Apple, IOS 7 için, görünüşü ve kullanıcı arayüzünü yeniden tasarladığını söyledi. Şirket, ikon, tuş ve renk düzeni dahil olmak üzere her şeyin yenilendiğini de ekledi. Ekranda 3D görüntü olacak ve cihazın alt tarafında; parlaklık, ses, uçak modu, Bluetooth,’rahatsız etmeyin’ ve el feneri gibi özelliklere ulaşılmasını sağlayan kısa yol olacak.

IOS 7’nin ilk beta sürümü, iki hafta önce geliştiricilere verildi ve ikinci beta sürümü, pazartesi günü piyasaya sürüldü.

Apple, IOS 7’nin piyasaya sürümü için henüz kesin bir tarih belirlemedi.

 

Kaynak: news.cnet.com

 

+ Yorum bulunmuyor

Yorum ekle