iHouse Akıllı Musluk


İnternet çılgınlığı ne zaman son bulacak?  Televizyonların internete bağlı olması anlaşılabilir, gerekli olduğu da özellikleri kullanıldıkça anlaşılıyor. Ama buzdolabı, fırın, ekmek kızartma makinesi, bulaşık makinesi neden internete bağlanır? Evin içine girmekle kalmayıp tüm elektronik aletlerin dijital dünyaya bağlanmasını sağlayan internet kullanımı artık öyle bir noktaya geldi ki sırada ne var diye düşünmeye korkar olduk.

Artık bu şüpheyi de geride bırakmanın zamanı geldi. iHouse, dünyanın ilk akıllı musluğunu tasarladı. Akıllı musluk, akan suyun sıcaklığına göre LED aydınlatmalar sayesinde suyun sıcaksa turuncu, soğuksa mavi görünmesini sağlıyor.

Evde yaşayan kişilerin profilleri düzenlenerek kan basınç seviyesine göre yüz tanıma sistemi sayesinde suyun sıcaklığını ayarlayabiliyor. Her ne kadar pahalı bir teknoloji olsa da, elinizi yıkamadan ve duş almadan önce suyun sıcaklığını ayarlamak için akıttığınız suyu düşündüğünüzde uzun vadeli olarak kârlı bir ürün olabilir. En azından su faturalarınız daha az olacaktır.

Akıllı musluğun dokunmatik ekranı sayesinde internete bağlanıp maillerinizi kontrol edebilir, kişisel takviminizi güncelleyebilir, hava durumunu öğrenebilirsiniz. Aslına bakarsanız bu son kısmı ne kadar gerekli, tartışmaya açık.

 

Kaynak: geek.com
 

 

1 yorum

Yorum ekle
  1. 1
    Ali Veli

    Sırada olsa olsa iWC olur. Oturulan ılık bir oturakta vücut ısısı kontrolü yaparak terazi özelliği sayesinde tartım yaparak, diyetimizin gidişatı konusunda bilgilendirir. İş bittikten sonra ise her türlü tahlil ve check up ile gebelik ve prostat kontrolü yaparak sonuçları istatistiksel olarak bize sunar. Sağlık kaydımızı tutarak, wireless özelliği sayesinde internete bağlanarak durumumuzdan doktorumuzu da anında bilgilendirir . Ayrıca otomatik sifon çekim özelliği ve kokuyu emen aktif karbon filtreli havalandırma sistemi. Üstüne bir de el değmeden yıkama, durulama, kurutma ve pudralama sistemi.

+ Yorum yap