Dünyanın en ince klavyesi üretildi


Bir İngiliz araştırma firması yarım milimetre kalınlığa sahip dünyanın en ince klavyesini yaptıklarını duyurdu. Ürünün prototipi Belin’deki IFA tüketici elektroniği fuarında gösterildi.

Beats kablosuz kulaklıklar ve Nike+ ürünlerinin arkasındaki teknolojiyi üreten CSR isimli firma şimdi de ince, esnek ve dokunmatik klavyeyi üretti.

Cihaz akıllı telefonunuza veya tabletinize Bluetooth’un düşük güç tüketen bir versiyonu ile bağlanıyor. Bu özellikle ultra ince tasarımlara sahip ve büyük bataryalar kullanmayı gerektirmeyecek en yeni nesil cihazlar için üretildi.

Microsoft’un 3,25 milimetre kalınlığındaki ultrahafif Touch Cover’ı ile kıyaslandığında bu yeni klavye 6,5 kez daha ince.

Kullanım performansı olarak da normal klavyelerin sahip olduğu özelliklere sahip olan klavye sayesinde daha ince cihazların üretilebilmesi olanaklı hale geldi.

Firmanın düşük-güç bölümünden sorumlu yönetici Paul Williamson bunun çalışan bir prototip olduğunu ve bu sene içerisinde satın alınabilir hale geleceğini söylüyor.

Kaynak: mashable.com

 

1 yorum

Yorum ekle
  1. 1
    Barbaros Akkurt

    Android telefonumda bunun gibi bir cihaz faydalı olabilir, çünkü android klavyesini kullanamıyorum, ücretsiz olarak sunulan Big Buttons uygulaması da bazen çare olmuyor. Seneyi bekleyelim, görelim…

+ Yorum yap