Craftsman çoklu somun anahtarı


Eskiden, babamız somun anahtarı getir dediğinde,  takım çantası arasında mekik dokumamız şart olurdu; çünkü hiçbir zaman ilk gidişimizde ya doğru numarayı bulamazdık ya da vida başı farklı şekilde oluyordu. Bugün de durum pek farklı değil; hepimizin evinde, kullanışlı olduğunu düşündüğümüz halbuki olmayan somun anahtarı setleri var olmaya devam ediyor  ve kullanılmak ya da birimiz tarafından karıştırılmak için raflarda bekliyorlar.

Craftsman markasının, ‘Craftsman figure 8 (universal) wrench’ adıyla piyasaya sunduğu yeni nesil somun anahtarı, sorunu kökten halletmeye yetiyor. İlk başta kullanışsız ve basit gördüğünüz bu küçük canavar, aslında sahip olduğunuz o dev setlerinizi raflarda bırakacak düzeyde. Nasıl mı?

Tek bir somun anahtarının üstünde 8 farklı numarada başlık var ve her başlık, altıgenden yıldız köşeli vida başına kadar her türlü vida başını kavrayabiliyor! Sahip olduğu ergonomik yapısı sayesinde ve hareketli başlıklarının sağladığı etkin yüzey etkisiyle birlikte bu canavarı fazla kuvvet harcamadan her işte kullanmanız mümkün hale geliyor.

Tüm bunların ötesinde, setlere göre kıyaslanamayacak kadar ucuz ve uzun ömürlü olması hepimizin ilgisini çekmeye yetiyor olmalı. Artık babaların ve çocukların işleri daha rahat olacak.

Kaynak: http://www.craftsman.com/shc/s/p_10155_12602_00932762000P

 

+ Yorum bulunmuyor

Yorum ekle