Bursa Bilim Şenliği 2013


Bursa Bilim Şenliği'nde Başımıza İcat Çıkartın!

“Başımıza icat çıkarın!” sloganı ile birçok bilim severe ev sahipliği yapacak olan Bursa Bilim Şenliği şimdiye kadar Türkiye’de yapılmış en büyük bilim şenliği olacağı için dikkatleri üzerine çekiyor.

Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’nin ev sahipliğini yaptığı Bursa Bilim Şenliği, bilim severlerin proje sergileri, mesleki yönlendirme – atölye stantları, bilim gösterileri ve bilimsel birçok aktiviteyi bir arada sunarak insanların bilime ilgisini arttırmayı amaçlıyor.

Bursa Bilim ve Teknoloji Şenliği bu sene, çok daha geniş bir içerik, farklı katılımcı profilleri ve ‘Geleceğin Otomobilleri’ konseptiyle 3-5 Mayıs 2013 tarihinde Merinos Parkı açık alanında düzenleniyor. Bursa’nın otomobil üretimi konusundaki başarısının bilim ve teknoloji alanındaki başarısıyla bir araya geldiği şenlik merak uyandıracak ve keyifle takip edilecek. Güneş enerjisi ile çalışan otomobiller, hybdir ve ekolojik araçlar ve daha bir çok yeni teknoloji bilim ve otomobil sevdalılarının beğenisine sunulacak.

Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi yetkilileri, gerçekleştirmiş olduğunuz icat ile birlikte icadınızı sergilemeniz, sanayiciler başta olmak üzere tüm girişimciler ve halk ile buluşturmanız bu doğrultu da katılımcıların bilime dokunmasını sağlamak ve toplumda bilimsel farkındalık yaratma adına sizleri “Başlarına icat çıkarmak” için Bursa Bilim Şenliği 2013’e davet ediyorlar.

 

bursabilimsenligi.org

 

+ Yorum bulunmuyor

Yorum ekle