Blade Runner’ın devamı geliyor mu?


Blade Runner'ın 30. yıldönümünden bir ay sonra, Ridley Scott'un bir devam filmini yöneteceği, ilk filmde rol alan senaryo yazarı Hampton Fancher ile yaptığı konuşmalarından anlaşıldı.

Scott'un yöneteceği filmin esasen bir ön film, devam filmi veya tamamen farklı birşey olduğu konusunda bugüne kadar net bir bilgi yok. Aslında filmin gerçekten bir devam filmi olup olmadığı ile ilgili çok az ayrıntıya ulaşılabildi.

Philip K. Dick'in romanı olan “Androidler elektrikli koyunları hayal eder mi?”nin 1982 filmine bir devam filmi çekeceklerini ilan ederken, Alcon Entertainment şirketi şöyle bir açıklamada bulundu: “Yapımcılar yalnızca yeni hikâyenin birinci film bittikten birkaç yıl sonra başlayacağını söyleyebilirler”.

Ancak, Scott yakın zamanlarda yeni bir kadın başrol oyuncusu arıyor. Scott zaten Harrison Ford'un “blade runner” Rick Deckard olarak role geri dönmeyeceğini söylemişti, ayrıca muhteşem bir kadın başrol oyuncusunun gerçek bir mükemmellik potansiyelini taşıdığını belirtti.

Scott, Salı günü yayınlanan bir röportajında Daily Beast'a “Blade Runner devam filmi ile ilgili ilk görüşmelerimi geçen hafta yaptım” dedi. “Oldukça iyi gidiyoruz. Kesinlikle kadın bir başrol oyuncusu sunacağız”.

Efsane yönetmenin çok beklenen Alien yan ürünü Prometheus önümüzdeki ay piyasaya açılıyor, ve yönetmen yeni Blade Runner filmindeki kadın başrol oyuncusunun nasıl biri olacağına veya onun birinin yerine geçip geçmeyeceğine ilişkin ser verip sır vermiyor. Ancak Thelma & Louise'den G.I. Jane'ye giden yolda, yönetmen mükemmel kadın başrol oyuncuları oynatma şöhreti kazanmıştı.

Sigourney Weaver'in Alien'de canlandırdığı Teğmen Ripley diğerlerinin arasında göze çarpan bir kadın aksiyon kahramanı olarak düşünülüyor, ve Prometheus iki kadın başrol oyuncusu sunuyor: Charlize Theron (Monster filmi ile bir Oscar kazandı) ve Noomi Rapace (Girl With the Dragon Tattoo filminden tanıyabilirsiniz).

Yeni Blade Runner filminin gözler önüne gelmesine daha var (Scott, şu anda yeni filmi The Counselor'un ön yapım aşamaları ile uğraşıyor).

 

Kaynak: http://www.wired.com/underwire/2012/05/ridley-scott-blade-runner-sequel/


Kategoriler1 yorum

Yorum ekle

+ Yorum yap