Bilim.org Bizi Uzay’a Götür :)


Bilim.org takipçilerini NASA Sergisi’ne götürdü. Toshiba sponsorluğunda gerçekleşen etkinlikle 80 adet ücretsiz bilet, davetli Bilim.org ziyaretçilerine dağıtıldı.

Daha önce de tanıtımını yaptığımız NASA: A Human Adventure sergisi, gördüğü yoğun ilgi sebebiyle daha önce bir kaç kez daha uzatılmıştı. Sergi bitmeden biz de Bilim.org olarak ziyaretçilerimizin bir kısmına bu sergiyi görme fırsatı sunmuş olduk.

NASA Sergisi

“50 yıldan fazla süredir uzay çalışmalarına yön veren Amerika Havacılık ve Uzay Dairesi NASA’nın, insanoğlunun uzayla ilgili önemli adımlarını bir araya getiren NASA: A Human Adventure sergisinde, hakkında hayaller kurulan, üzerine bilim kurgu romanları yazılan, bilinmeyen uzayın nasıl ve hangi şartlarda keşfedildiği ve bu keşif için gereken teknolojik gelişmelerin nasıl icat edildiği gözler önüne serilmektedir. Bu maceranın anlatılabilmesi için NASA koleksiyonundan 110 adedi uzaya gitmiş ve geri gelmiş parçanın yanı sıra, dönemin tarih ve toplumsal yapısını da anlatan birbirinden farklı ve ilginç 300’den fazla parça sergilenmektedir.”

 

 

2 Yorumlar

Yorum ekle
 1. 1
  aydın

  Bilim.org takipçilerine sunduk diyorsunuz da ben uzun süredir takip ediyorum bu siteyi. Duyuru felan yapılmadı hangi takipçilerinizi götürdünüz ve nasıl seçtiniz öğrenebilir miyim.
  Duyuruyu nerde yaptığınızı göstermelisiniz.

  • 2
   Bilim.org

   Merhaba. Toshiba’nın sponsor olduğu organizasyonun başlangıç ve gerçekleşme takvimleri oldukça kısa bir periyotta olduğundan, biletlerin gerçekten alıcılarına ulaşmasını arzu ettik. Kapalı bir etkinlikle facebook üzerinden davetler yapıldı.

   Benzer bir organizasyonda eğer yeteri kadar hazırlık süremiz olursa, genel bir duyuru yaparak tüm takipçilerimizin haberdar olmasını sağlayabiliriz.

+ Yorum yap