Artık her yer sizin hoparlörünüz


Arkadaşlarınızı ‘’size çok güzel bir şarkı dinleteceğim’’ diyerek topladınız fakat telefonunuzun hoparlöründen çıkan cılız ve tiz sesler ortam gürültüsü içinde kaybolup gitti. Hepimizin başına en az bir kere gelmiştir. Siz de müziğinizi tüm sesiyle ve baslarıyla dinlemek isterdiniz ancak büyük boyutlu ve ses kalitesiyle pek de tatmin etmeyen taşınabilir hoparlörler sizin işinize gelmiyor. Tunebug firması Sound Surface teknolojisiyle ürettiği Vibe adlı ürünle bu sorunu çözmüş gibi görünüyor.

150 gram ağırlığında metal bir kutu gibi gözüken Tunebug Vibe, alt yüzeyinde bulunan yumuşak pedi sayesinde titreşimleri bulunduğu yüzeye aktararak bir anda tüm yüzeyi hoparlörünüz haline getiriyor.

Ürünün asıl çıkış noktası ise pedal çevirirken güvenli bir şekilde müzik dinlemek isteyen bisikletçiler. Malum bisiklet sürerken kulaklıkla müzik dinlemek çevreden gelen sesleri duymayı engellediği için kazalara sebebiyet verebiliyor. Bisiklet kaskının tepesine yerleştirilen bir Tunebug Vibe sayesinde ise kaskın tamamı hatta sürücünün kafatası bir hoparlöre dönüşüyor (kemik yoluyla doğrudan iç kulağa ses iletimi oluyor). Böylece bisikletçiler müziğin tadını güvenli bir şekilde çıkartabiliyorlar.

Ürünü birçok farklı yüzeyde de deneyen geliştiriciler, yakaladıkları etkileyici ses kalitesinin bisikletçiler dışındaki kullanıcıları da cezbedeceğini düşünüyorlar.

Bu ilginç ürün basit tasarımıyla da dikkat çekiyor. Üzerinde bir tek açma-kapama tuşu ve 3,5 mm standart ses girişi bulunan ürünün 450mAh'lık Li-ion pili 5 saate kadar müzik keyfi sunabiliyor. En iyi performansı pürüzsüz, yoğunluğu yüksek ve ince yüzeylerde veren ürünün fiyatı ise 69 dolar.

 

1 yorum

Yorum ekle

+ Yorum yap