Afrika’daki su altı otelinde balıklarla uyku keyfi


Eğer aradığınız şey akvaryum tarzı bir yaşantı ise, bu deneyimi elde etmek için seyahatinize Afrika'yı da katmalısınız. Tanzanya kıyısındaki bir adada yakın zamanda yapılan otel, balıklarla birlikte güzel bir uyku deneyimi sunuyor.

Zanzibar'daki  Pemba adasında  bulunan The Manta Resort, misefirleri için rezervasyonları almaya başlamış bile. Otel, İsviçreli Genberg Sualtı Otelleri şirketi tarafından yapılmış. Batık haldeki yapı üç katlı; damı sayesinde gün boyu güneşlenme  imakanı sunmasıyla birlikte gece gökyüzü seyredilebiliyor. Ana kat deniz seviyesinde yer alıyor ve bir banyo ile salonu içeriyor.

Yatak odası ise 4 metre derine iniyor ve eşsizliğinin yanı sıra insanı içine alan bir deniz deneyimi sunuyor. Büyük camlarla kaplı oda ziyaretcilere 360 derecelik, adaların sahip olduğu mercan güzelliklerini ve deniz canlılarını sunuyor. Otelin suyun altındaki bu odası için gecelik bazda fiyat aralığı $900 ila $1500 arasında değişiyor; bu değişim yılın zamanına, suitte kaç kişinin kalacağına  ve ziyaretin zamanına göre değişiyor.

Daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız buradan otelin sitesine ulaşabilirsiniz.

 

Kaynak: http://www.livescience.com/41449-underwater-hotel-tanzania.html

 

+ Yorum bulunmuyor

Yorum ekle