Yeni nesil karavan (Doubleback)

Türkiye ya da dünya turumu yapmak istiyorsunuz? Bunun için bir karavana ihtiyacınız var ama büyük ve hantal bir araç istemiyor musunuz? O zaman bu araca bir göz atmalısınız.

Overlander Motorhomes şirketi tarafından üretilen bu araç, bir ticari araç gibi görünse de aslında içi çok geniş bir karavan. Bundan 30 sene önce geliştirdiği “yükselen tavan” konseptini de bu araçta kullanan şirket, sadece arkaya doğru değil aynı zamanda yukarı doğruda yükselerek insanlar için ferah bir yaşam alanı yaratmış. Arkaya doğru 2 metreden fazla uzayan bölmeye, sörf tahtası, bisiklet & motosiklet gibi araçlar koyulabileceği gibi iki kişilik yatakta olabiliyor. Yaklaşık 45 saniyede arka kısım genişleyebiliyor.

Arka bölüm dışarı çıktıktan sonra iki ayak ile yere sabitleniyor ve bu haliyle 500kg'a kadar ağırlığı taşıyabiliyor. Bu bölümün seçenekli olarak sunulan güzel bir yanı ise, üst kısmına cam taktırabilmeniz. Böylece gece uyurken yıldızları seyredebiliyorsunuz. Araç içerisinde bu özelliklerden başka, bir adet 50 litrelik buzdolabı, ikili ocak, su deposu ve temizleme tankı, tv/dvd oynatıcı, lavabo, yiyecek depolama alanı, led aydınlatma, masa, 220v girişleri gibi bir çok malzeme de yer almakta.

Seçenekli olarak da genişleme bölümü kontrolü için uzaktan kumanda, Bently tarzı deri koltuklar, bisiklet veya motosiklet koymak için ray takımı, aracın kendi ısıtma sistemine ek olarak 2 kw'lık ısıtıcı, genişleme bölümü için cam tavan, yer aydınlatma ve ekstra yatak altında depolama alanı seçenekleri sunuluyor. 6 kişilik oturma alanına sahip bu araçta, sürücü ve yolcu koltuğu 360 derecelik bir açıyla dönebiliyor.

Eğer bu araçtan bir tane edinmek isterseniz size üç adet teklifte bulunuyorlar. Bunlar;

1) Volkswagen yeni T5 140Ps Transporter LWB + fabrika seçenekleri ile birlikte 54,995€ + kdv
2) Volkswagen yeni T5 120Ps 2.0 TDI + fabrika seçenekleri ile birlikte 48,445€ + kdv (eğer yükselen tavan istemezseniz 43,795€ + kdv)
3) Zaten elinizde bir Volkswagen T5 var ise onu DoubleBack’e dönüştürebiliyorlar. Bu dönüştürme işlemine ise yükselen tavan olmadan 22,995€ + kdv, yükselen tavan ile birlikte 27,659€ + kdv ye yapabiliyorlar.

Bu özellikleri ile birlikte macera tutkunlarının ilgisini çekecek olan bu araçla kamp yapmak, pikniğe gitmek, yurtiçi veya dünya turuna çıkmak artık çok daha eğlenceli olacak gibi görünüyor.

 

Kaynak: http://www.doubleback.co.uk

+ Yorum bulunmuyor

Yorum yap