Uluslararası Endüstriyel Otomasyon Fuarı ardından

18 yıldır aralıksız düzenlenen Otomasyon Fuarı, kuşkusuz ki Türk endüstrisinin heyecanla beklediği en önemli fuar. Otomasyon alanında her türlü yeniliğin görülebildiği yegane adres.20-24 Mart tarihinde düzenlenen Uluslararası Endüstriyel Otomasyon Fuarı'na ziyaretçi olarak biz de katılım göstermiştik. Bu yazımızda ise fuarda öne çıkan bir kaç kareyi sizinle paylaşmak istiyoruz.. Fuara katılamayan ve seneye katılmak isteyen okurlarımız için fuar hakkında az çok fikir sahibi olacaklarını düşünüyoruz.

Fotoğraflarda enerji yönetim sistemleri, elektrik enerjisi üretim sistemleri, transformatörler, elektrik motorları, yenilenebilir enerji, aydınlatma ve elektronik komponentler ile ilgili kareler göreceksiniz. Umarız iyi bir vakit geçirirsiniz.

Yukarıdaki fotoğraflarda, Viko firmasının geliştirdiği akıllı ev sistemi görülmekte. Yeni nesil elektrik anahtarları ve uzaktan kontrol sistemi bu maket evde simüle edilmiştir.

Yıldız Teknik Üniversitesi tarafından geliştirilen ve güneş enerjili arabalara alternatif olarak tasarlanan bu araba tamamen rüzgar enerjisinden faydalanarak çalışıyor.

Dünyanın hızla temiz enerjiye eğilimi ve bu eğilime bağlı oluşan yeni güneş enerji santralleri için hazırlanmış bir model.

Son karelerimizde ise led teknolojisinin aydınlatma sektörünün kilometre taşlarından birisi olduğunu görüyoruz. Soldaki iki karede High Power denilen yüksek güçlü ledler armatürler içerisine yerleştirilerek sokak, ev ve ofis gibi alanları aydınlatması için optimize edilmiş.

+ Yorum bulunmuyor

Yorum yap