UAi??an arabalara yeni bir dA?AYA?nce tarzAi??

where can i buy clomid cheap, cheap zithromax. Ai??nsanoAYlu var olduAYundan beri hep uçmak istemiAYtir. Günümüzde bunu kolayca gerçekleAYtirebiliyoruz. Fakat bu imkan yüksek ücretler karAYAi??lAi??AYAi??nda bize veriliyor ve eAYer bir helikopteriniz yoksa bu uçuAYlar kAi??sa mesafe için olmuyor. Ancak eAYer ulaAYAi??m için çok sAi??k kullanAi??lan bir AYeyi yani arabalarAi?? hem karada hem de yerde gidecek AYekilde üretebilirsek, hayaller gerçeAYe dönüAYmüAY olur. Trafikde saatlerce beklemek ve bir yere ulaAYmak için bir sürü yol kat etmek yerine havada düz bir çizgide ilerlemek bize çok kolaylAi??k saAYlayacaktAi??r.

Ai??AYte bu hayali gerçeAYe dönüAYtürmek için Ai??ngiliz tasarAi??mcAi?? Witold Mielniczek bir prototip model geliAYtirmiAY. Prototip quadcopter ile rc arabayAi?? birleAYtirerek hem karada hem de havada gidebilecek bir araç ortaya çAi??kartmAi??AY. AracAi??n 22 cm çapAi??ndaki tekerlekleri yola çok iyi tutunup hareket kabiliyetini arttAi??rAi??rken dört adet yüksek devirli pervaneli motoru ile havalanmasAi??nAi?? saAYlAi??yor.

Quadcopter'ler yeni nesil hava aracAi?? olarak hala araAYtAi??rma aAYamasAi??nda. Fakat helikopterin zor kontrolü ve düAYük gücüne raAYmen quadcopterler yüksek hareket kabiliyeti, kolay kontrol ve yüksek güç gibi bir çok özelliAYi yanAi??nda getiriyor. Bu özellikleri ile de araç çok kolay bir AYekilde arka bahçenizden kaldAi??rAi??p AYehrinizin üzerinde bir tur atAi??p yine kolay bir AYekilde bahçeye indirebilirsiniz.

Quadcopterlerin bir diAYer güzel özelliAYi ise içerisinde jireskop olmasAi??.l Bu sayede dengeniz bozulursa araç kendini toparlayarak düz bir AYekle geecektir.  TasarAi??mcAi??nAi??n “B” ismini verdiAYi bu prototip; dikey kalkAi??AY ve iniAY, uçuAY modu veya yerde gitmek için motor geçiAYleri, pillerin yaklaAYAi??k 15 dakikalAi??k boAYalma süresi, ön kAi??sAi??mda bulunan HD kamera ile video kayAi??t özelliAYi ve aerodinamik ve saAYlam malzemeler kullanAi??lmAi??AY.

Bu prototipin gerçek hayata ne zaman dönüAYeceAYi AYuan belirsiz olsa da tasarAi??m özellikleri ve yapAi??sAi?? ile geleceAYin uçan arabalarAi??na büyük bir yol gösterecekmiAY gibi görünüyor.

 

Kaynak: kickstarter.com



+ Yorum bulunmuyor

Yorum yap