Medal of Honor 2010

Call of Duty serisinden sonra Medal of Honor da II. Dünya Savaşı konseptini bırakıp modern zamanda geçen savaş ve operasyonlar konseptine geçti.

Serinin ilk oyunu ile aynı adı taşıyan 2010 yapımı Medal of Honor, pc için yapılmış savaş-aksiyon tabanlı fps ler arasında benim gördüğüm en gerçekçi grafiklere, atmosfere ve ses efektlerine sahip oyun.

Açıkcası grafikler ve atmosferdeki bu değişimle Medal of Honor, bu seride önemli bir yeri olduğunu bir kez daha göstermiş oldu. Oyunda, Afganistan'daki savaş ve çatışmaların arasında koşturan bir askeri canlandırıyoruz diyemiyorum. Çünkü birden fazla askerin gözünden oynuyoruz oyunu. Her görevde, hatta bazen aynı görevin devamında bir askerden diğerine geçiyoruz ki, bu da oyunun heyecanını biraz daha artırmış.

Oyun sırasında farklı askerleri kontrol ettiğiniz için, sadece elinizde tüfekle savaşmıyorsunuz, aynı zamanda farklı araçlar ve bir apache helikopter de kullanıyorsunuz. Apache helikopteri kontrol ettiğiniz bölümlerde gerçekten de keyifli anlar yaşıyorsunuz çünkü burada gerçekçilik de epey yüksek. Elinizdeki gatling (döner namlulu) makineli tüfek ve hellfire füzeleri ile yerde duran ve size hem kurşun sıkan hem de arada RPG fırlatan düşmanlarınızı havadan avlıyorsunuz.

Zorluk derecesini artırır ve sindire sindire oynarsanız, oyunun süresi sizi tatmin edebilir. Ama aralıksız olarak oynar ve zorluk derecesini de düşük tutarsanız, oyunu 2 günde bitirmeniz mümkün. Belki de bölümleri gereğinden fazla zor yapmak yerine zorluk derecesini düşürüp, çizgisel oynanışı da biraz daha uzun tutabilirlerse, single player (tekli oyuncu) kategorisindeki oyunseverleri tatmin edebilirler. Sonuçta senaryolu bir oyunu bitirdiğinizde, her ne kadar güzel olursa olsun tekrar oynayabilmek için bir heyecan duymak istiyorsunuz.

Oyun boyunca ciddi bir hatayla karşılaşmadım. Konfigürasyon olarak da bana zorluk yaşatmadan sounsuzca çalıştı. Oyunun atmosferi, grafikleri ve ses efektlerini de bunların üzerine koyduğumda, karşımda gerçekten iyi bir oyun görüyorum. Savaş tabanlı fps severlerin kesinlikle kaçırmamasını tavsiye edebilirim.

+ Yorum bulunmuyor

Yorum yap