KiAYiselleAYtirilebilir modA?ler akAi??llAi?? telefon

AkAi??llAi?? telefonlar hemen her yAi??l çok büyük deAYiAYikliAYe uAYruyor. ÖrneAYin bu sene çok beAYenip de aldAi??AYAi??nAi??z yüksek teknolojiye sahip bir cep telefonu bir sene sonra daha ileri teknolojiye sahip yeni bir akAi??llAi?? telefonun çAi??kmasAi??yla birlikte eskiyip ilk aldAi??AYAi??nAi??z andaki heyecanAi?? kaybetmenize neden olabilir. Bu nedenle telefonunuzu deAYiAYtirmek isteyebilir veya size yetmeyene kadar elinizde tutmaya çalAi??AYabilirsiniz ki bu da yaklaAYAi??k birkaç sene sürüyor ya da eski telefonunuzun parçalarAi??nAi?? deAYiAYtirerek ve daha az ödeyerek daha iyi bir telefona sahip olabilirsiniz. NasAi??l mAi???

Teknolojinin altAi??n çaAYlarAi??nAi?? yaAYadAi??AYAi??mAi??z AYu dönemlerde akAi??llAi?? telefonlarAi??n her sene deAYiAYtiAYini gören ürün tasarAi??mcAi??sAi?? Dave Hakkens olaya akAi??lcAi?? bir yöntemle yaklaAYarak “Phonebloks” adAi??nda modüler bir cep telefonu geliAYtirdi. Bu telefon tamamen modüler, tamamen kiAYiselleAYtirilebilir bir akAi??llAi?? telefon olarak tasarlanmAi??AY. Parçalar arasAi??nda elektriksel baAYlantAi??yAi?? saAYlamak için pimler kullanAi??lmAi??AY. Bu pimler aynAi?? zamanda modülleri bir birlerine tutturmak içinde kullanAi??lAi??yor.

Her modüler parçanAi??n kendine has bir görevi var. ÖrneAYin siz telefonunuzla fotoAYraf çekmeyi seviyorsanAi??z ve iyi fotoAYraflar çekmek istiyorsanAi??z modüler telefonunuzun arkasAi??na yüksek çözünürlüklü bir kamera takabilirsiniz ya da internette bolca geziniyor ve çok fazla oyun oynuyorsanAi??z yüksek hAi??za sahip bir iAYlemci takabilirsiniz. Telefonunuzun bataryasAi?? hemen bitiyor, isteklerinizi karAYAi??layamAi??yor mu? Hiç sorun deAYil daha büyük bir pil takarak daha uzun saatler telefonunuzu kullanabilirsiniz. Hatta ekranAi??nAi??z size yetmediAYi zaman gidip daha yüksek çözünürlüAYe sahip dokunmatik bir ekran satAi??n alabilirsiniz.

KAi??sacasAi?? bu telefon ile yapabilecekleriniz çok fazla. AynAi?? zamanda doAYaya büyük katkAi??sAi?? var. Her yAi??l milyonlarca çalAi??AYAi??r durumda olan elektronik cihaz ile çevreyi kirletiyoruz. Elektronik cihazlar içerisinde bulunan altAi??n, gümüAY gibi deAYerli elementleri çöpe atarken, kurAYun, berilyum, tantal, çinko gibi elementler de doAYaya zarar vermiAY oluyor. Fakat modüler akAi??llAi?? telefon sayesinde bir birimi bozulduAYunda ya da gereksiz hale geldiAYinde komple cep telefonunu atmak yerine sadece o birimi deAYiAYtirmeniz yeterli ve böylece doAYayAi?? daha az kirletmiAY oluyorsunuz.

Ürünün ne zaman çAi??kacaAYAi?? veya fiyatAi??nAi??n ne kadar olacaAYAi?? hakkAi??nda bir bilgi belirtilmemiAY olsa da  bir çok kiAYi tarafAi??ndan merakla bekleneceAYi kesin.

Kaynak: hiconsumption.com

buy clomiphene online, generic zithromax.


+ Yorum bulunmuyor

Yorum yap