Dart dA?nyanAi??n en kA?Ai??A?k laptop AYarj aleti mi?

Laptop AYarj cihazlarAi??nAi??n sözde taAYAi??nabilirliAYi ile hayatAi??mAi??zAi??n büyük bir bölümünde yer almaktadAi??r. Fakat Ai??sAi??nmalarAi??, aAYAi??rlAi??klarAi?? ve boyutlarAi??yla çoAYu zaman baAYAi??mAi??za dert olurlar. Bu sorunlarAi?? göz önüne alan MIT mezunu bir grup, önemli ölçüde daha küçük ve kompakt yapAi??ya sahip bir AYarj cihazAi?? geliAYtirdi. Finsix Dart diAYer laptop AYarj cihazlarAi??nAi??n çeyreAYi büyüklüAYüne sahip.

Finsix elektronik her türlü AYarj cihazAi??nAi??n en küçük hale dönüAYtürme hedefiyle 2010 yAi??lAi??nda kurulmuAY. GeliAYtirme iAYlemi dört yAi??l sürdükten sonra takAi??m, 14 Nisan tarihinde Dart adAi??nAi?? verdikleri cihazAi??n üretimi için fon toplama amacAi??yla Kickstarter nolvadex for cheap, purchase Zoloft. sitesinden bir kampanya baAYlattAi??. Azirket, sadece 12 saat içinde hedefi olan 200.000 dolara ulaAYtAi?? ve kampanya sonuna kadar bu rakamAi??n iki katAi??na kadar büyük bir yükseliAY oldu.

Finsix Dart'Ai??n, "DünyanAi??n en küçük, en hafif dizüstü bilgisayar adaptörü" olduAYu ifade ediliyor. Adaptör, 90-265 V AC giriAY aralAi??AYAi??na sahipken çAi??kAi??AYAi??nda 65 W güç verebiliyor. Cihaz, AYarj portu üzerinden veya diAYer cihazlar için USB üzerinden baAYlanAi??labiliyor. Azarj cihazAi?? sadece 6,35 cm küp alan kaplarken, 1,8 m bir elektrik kablosu ve 60 g bir aAYAi??rlAi??AYa sahip. Azirkete göre, Dart çoAYu PC dizüstü bilgisayarlar ile çalAi??AYacak ve uluslararasAi?? çalAi??AYacaktAi??r. MacBook ve Özel Dart modelleri için Dart da mevcut olacak.

Finsix "Anahtarlama döngüsünün hAi??zAi??nAi?? artAi??rarak ve kayAi??p enerji miktarAi??nAi?? en aza indirerek AYarj cihazAi??nAi??n boyutunu azaltmak mümkün oldu" diyor. "Switching mükemmel bir sistem deAYil ve her döngü sAi??rasAi??nda kayAi??p enerjiler Ai??sAi??ya dönüAYüyor." AYeklinde açAi??klama yapAi??lAi??yor. "Finsix , yeni teknoloji ile bize her döngüde çok daha az enerji harcamaya izin verir. DolayAi??sAi??yla, döngüsü geleneksel bir güç adaptörü ile karAYAi??laAYtAi??rAi??ldAi??AYAi??nda daha fazla enerji kaybetmeden 1000 kat daha hAi??zlAi?? döngü yapabiliyor. HAi??zlAi?? döngü sayesinde güç, küçük paketler halinde laptopa gönderiliyor. Bu nedenle kayAi??plar az olduAYu için Ai??sAi??nma ortadan kalkarken aynAi?? zamanda adaptör küçülüyor".

Dart AYarj aletini 89 dolardan baAYlayan fiyatAi??yla Kickstarter üzerinde ön sipariAY verebilirsiniz. Alternatif olarak, cihaz ticari olarak kullanAi??lacak sürümüde bir süre sonra yayAi??nlanacaAYAi?? beklenmekte. Cihaz, CES 2015 fuarAi??nda meraklAi??larAi??yla buluAYmuAY ve Engadet Best of CES2014, Laptop Best Of CES2014, International Ces Innovations Design And Engineering 2014 gibi bir çok ödül almAi??AYtAi??r.

Kaynaklar: 

http://www.gizmag.com/finsix-dart-laptop-charger/31690/

https://www.kickstarter.com/projects/215201435/dart-the-worlds-smallest-laptop-adapter



+ Yorum bulunmuyor

Yorum yap