The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena

Riddick efsanesi iki filmle son bulmuştu. Ardından kısa bir animasyon ve bir bilgisayar oyunu geldi. The Chronicles of Riddick: Escape from Butcher Bay adındaki 2004 yapımı bu oyun, senaryosu, aksiyonu, atmosferi ve tabi ki Riddick'i seslendiren aktör Vin Diesel'ın sesi ile bizlere Riddick evrenini bir kez daha yaşatmıştı.

The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena, ilk oyundan 5 sene sonra, yani 2009 piyasa sürüldü. Senaryo olarak ilk oyunun devamı niteliğinde. Butcher Bay'den bir uzay gemisi ile kurtulmuştuk, bu sefer tuhaf görünüşlü bir uzay üssü tarafından gemimiz esir alınıyor ve biz de üsten kurtulmaya çalışıyoruz.

Dark Athena oyun dvd'sinde ilk oyun Butcher Bay de verilmiş. Böylece ilk oyunu oynamamış olanlar da buna ücretsiz sahip olmuş oluyor. Bir oyun fiyatına iki oyun da diyebiliriz. Dark Athena'da kullanılan grafik motoru ile ilk oyun yeniden elden geçirilmiş. Açıkcası grafikleri ben çok tatmin edici bulmadım. Ama senaryosu ve atmosferi ile grafikler ikinci planda kalıyor.

İlk oyunda olduğu gibi Riddick'i yine Vin Diesel seslendiriyor. Sonuç olarak Dark Athena ortalamanın üzerinde bir first-person aksiyon bilimkurgu oyunu.

+ Yorum bulunmuyor

Yorum yap