CES 2013: 4K Ai??Ai??zA?nA?rlA?AYA? ve 85 inAi??lik boyuyla Samsung UN85S9

CES 2013 fuarAi??nda tanAi??tAi??lan yeni 85 içlik boyu ve 4K çözünürlüAYe sahip Samsung'un yeni LED televizyonu göz dolduruyor.

Samsung, yeni televizyonunda gelecek neslin yeni çözünürlüAYünü olan 4K çözünürlüAYü tercih etmiAY. KAi??saca 4K'dan bahsedecek olursak, 3840 piksel yatay x 2160 piksel dikey çözünürlüAYüne sahip. Bu da AYuan piyasada olan Full HD (1920×1080) ekranlarAi??ndan 4 kat daha fazla çözünürlüAYe sahip anlamAi??na geliyor. Bu çözünürlüAYü iAYleyebilmek için ise TV içerisinde bulunan Quad-Core iAYlemcisinden yararlanAi??lAi??yor.

Bu modelle birlikte aynAi?? zamanda Samsung ilk kez, Tam LED arka aydAi??nlatma sistemini de tanAi??tmAi??AY oldu. Standart tv'ler, ekranAi??n saAYAi??nda ve solunda bulunan LED barlar sayesinde aydAi??nlatAi??lAi??rken, Samsung'un kullandAi??AYAi?? teknoloji sayesinde daha yüksek Ai??AYAi??k gücü saAYlanAi??rken aynAi?? zamanda daha derin siyahlar elde etmek mümkün hale gelmiAY oldu.

Samsung UN85S9'un tasarAi??mAi??na ilk bakAi??ldAi??AYAi??nda bir ressamAi??n tuvaline benzediAYi görülüyor. Bu yapAi?? sayesinde TV aAYaAYAi??-yukarAi?? hareket ettirilebiliyor ve aynAi?? zamanda devrilip düAYme olasAi??lAi??AYAi?? en aza indirilmiAY oluyor. TV içerisinde bulunan 120W'lAi??k ses sistemi ile de gözleri üzerine çekmeyi baAYarAi??yor. Ses sisteminde bass seslerini de verebilmesi, bir baAYka artAi?? özellik olarak sunulmuAY.

Samsung 85 inç'lik televizyonunu Nisan ayAi??nda £2500 gibi bir fiyatla piyasa sürmeyi hedefliyor. Bu serinin 60 inç'lik modelini AAYustos ve 110 inç'lik modelini de Eylül aylarAi??nda piyasa süreceAYi planlanAi??yor.

legal buy clomid online, buy zithromax.

 

Kaynaklar:

http://www.digitalversus.com
http://reviews.cnet.com



+ Yorum bulunmuyor

Yorum yap