Alternatif ve Ai??evreci rA?zgar tA?rbini

where can i buy nolvadex online, order lioresal.

Altaeros Energies tarafAi??ndan üretilen yeni nesil rüzgar türbini bir jet motorunu andAi??rsa da aslAi??nda jet motoru aerodinamiAYini kullanan bir balon yapAi??. Bu balon yapAi??nAi??n içerisinde bulunan helyum gazAi?? sayesinde türbin havada asAi??lAi?? kalabiliyor. Yerde bulunan bir halatlAi?? kontrol mekanizmasAi?? sayesinde balonun yüksekliAYi ya da yere indirilmesi saAYlanabiliyor. Balon ne kadar çok yükseAYe çAi??karsa o kadar çok rüzgar alAi??yor ve içerisinde bulunan türbini çevirerek rüzgar enerjisini elektrik enerjisine çeviriyor.

Klasik rüzgar türbinleri yerdeki rüzgarAi??n bir esip bir kesilmesi nedeniyle daha az performans verirken balon türbin yükseklerde esen sürekli rüzgarlar sayesinde hiç durmadan çalAi??AYabiliyor ve bu sayede çok fazla elektrik enerjisi üretebiliyor.

Geleneksel rüzgar türbinlerinden farklAi?? olarak bu balon türbin daha az görüntü kirliliAYi, daha az maliyet, taAYAi??nabilirlik, çeAYitli alanlarda kullanAi??labilme (örneAYin bir gemide) ve daha çok performans saAYlAi??yor.

 

Kaynak: dailytech.com



+ Yorum bulunmuyor

Yorum yap